Calendar of Events
ALL OF THESE MEETINGS ARE OPEN TO THE PUBLIC

MARCH
Tuesday 28th  7.30pm:  Healing Service

APRIL

Saturday 1st  7.30pm:   Demonstration of Mediumship
       Medley of Mediums - Rachel Casson CSNU, Hayley Copp, and Darren Turner - Tickets 10 at Church or on the Internet at http://www.wegottickets.com/event/391491  + 1 booking fee

Sunday 2nd  6pm:  Nicola Harvey - Oakham

Monday 3rd  7.30pm:  Awareness Group -3

Tuesday 4th  7.30pm:  Healing Service

Sunday 9th   6pm:  Noel Stacey - Buckingham

Tuesday 11th  7.30pm:  Healing Service

Wednesday 12th 7.30pm:  Demonstration of Mediumship - 5
                              Darren Turner - Burton Latimer

Sunday 16th   6pm:  Alison Aaron-Stead - Oakham

Monday 17th  7.30pm:  Open Circle - 3

Tuesday 18th  7.30pm:  Healing Service

Sunday 23rd   6pm:  Helen Scott - Milton Keynes

Tuesday 25th  7.30pm:  Healing Service

Saturday 29th  7.30pm:  Demonstration of Mediumship - 5
                              
Sharon Hall - Kettering

Sunday 30th April:  Steve Newton - St Neots

MAY
Monday 1st  NO Awareness Group - Bank Holiday

Tuesday 2nd  7.30pm:  Healing Service

Saturday 6th  10.30am to 4,30pm:  WORKSHOP by Darren Turner - Burton Latimer  25

Sunday 7th   6pm:  Peter Wilson CSNU - Stafford

Monday 8th  7.30pm:  Awareness Group -3

Tuesday 9th  7.30pm:  Healing Service

Wednesday 10th  7.30pm:  Demonstration of Mediumship - 5
                                 Rachel Casson CSNU - Cambridge

Sunday 14th  6pm:  Ruth James - Stafford

Monday 15th  7.30pm:  Open Circle - 3

Tuesday 16th  7.30pm:  Healing Service

Sunday 21st  6pm:  Ann Fordham - Cambridge

Saturday 27th  7.30pm: Demonstration of Mediumship - 5
                              Jonathon Brown - Malvern

Sunday 28th   6pm:   West Midlands Students

Tuesday 30th  7.30pm:  Healing Service

JUNE
Sunday 4th   6pm:   Minister David Bruton - Tamworth -  President of the SNU

Monday 5th  7.30pm:  Awareness Group -3

Tuesday 6th  7.30pm:  Healing Service

Saturday 10th  7.30pm:  TRANCE Demonstration - Tickets 10
                                Robert Goodwin with Amanda Goodwin - Kidderminster  

Sunday 11th  6pm:  Darren Turner - Burton Latimer

Tuesday 13th  7.30pm:  Healing Service

Wednesday 14th  7.30pm:  Demonstration of Mediumship - 5
                                  Nicola Harvey - Oakham

Sunday 18th  6pm:  Jim and Jenny Green - Halesowen

Monday 19th  7.30pm:  Open Circle - 3

Tuesday 20th  7.30pm:  Healing Service

Saturday 24th  7.30pm:  Demonstration of Mediumship - 5
                                Helen Dolley - Leamington Spa

Sunday 25th  6pm: Anne Head - Thrapston & Pam Brown - Irchester

Tuesday 27th  7.30pm:  Healing Service

JULY
Sunday 2nd  6pm: Sharon Hall - Kettering

Monday 3rd  7.30pm:  Awareness Group -3

Tuesday 4th  7.30pm:  Healing Service

Sunday  9th  6pm: Patrick Carberry - Luton

Tuesday 11th  7.30pm:  Healing Service

Wednesday 12th  7.30pm:  Demonstration of Mediumship - 5
                                   Darren German - Kingstanding, Birmingham

Sunday 16th  6pm:  Val Richardson - Buckingham

Monday 17th  7.30pm:  Open Circle - 3

Tuesday 18th  7.30pm:  Healing Service

Sunday 23rd  6pm: Daniel Robinson - Leicester

Tuesday 25th  7.30pm:  Healing Service

Saturday 29th 7.30pm:  Demonstration of Mediumship - 5
                              Lorine McDonald - Leicester

Sunday 30th  6pm:  Rachel Casson CSNU - Cambridge

AUGUST
Tuesday 1st  7.30pm: 
Healing Service

Sunday 6th  6pm:  Wendy Dixon - Raunds

Monday 7th  7.30pm:  Awareness Group -3

Tuesday 8th  7.30pm:  Healing Service

Wednesday 9th  7.30pm: Demonstration of Mediumship - 5
                               Debbie Clarke - Leicester

Sunday 13th  6pm: Jim & Jenny Green - Halesowen

Tuesday 15th  7.30pm:  Healing Service

Saturday 19th  10.30am to 4.30pm:  ALTERED STATES WORKSHOP  25
                                             Steve Newton - St Neots

Sunday 20th  6pm: Martin Jones - London

Monday 21st 7.30pm:  Open Circle - 3

Tuesday 22nd  7.30pm:  Healing Service

Saturday 26th  7.30pm:  Demonstration of Mediumship - 5
                               Marie Hayes - Bedford

Sunday 27th  6pm: Chris Jacobs - Stamford

Tuesday 29th  7.30pm:  Healing Service

SEPTEMBER
Sunday 3rd  6pm:  Denise McNulty & Scott Lornie - Stafford

Monday 4th  7.30pm:  Awareness Group -3

Tuesday 5th  7.30pm:  Healing Service

Saturday  9th  7.30pm:  MEDIUMSHIP WORKSHOP
                              Suzanne Gibson-Foy OSNU - Higham Ferrers

Sunday 10th  6pm: Helen Scott - Milton Keynes

Tuesday 12th  7.30pm:  Healing Service

Wednesday 13th  7.30pm:  Jayne Hodgetts - Wolverhampton

Sunday 17th  6pm:  Hayley Copp - Northampton

Monday 18th  7.30pm:  Open Circle - 3

Tuesday 19th  7.30pm:  Healing Service

Sunday 24th  6pm:  West Midlands Students

Tuesday 26th  7.30pm:  Healing Service

Saturday 30th 10am to 4pm   Introduction to Spiritualism - Roy Candy DSNU  Free Course

Saturday 30th  7.30pm:  Demonstration of Mediumship - 5
                               Darren Turner - Burton Latimer

OCTOBER
Sunday 1st  6pm:  Susan Leybourne CSNU - East Haddon

Monday 2nd  7.30pm:  Awareness Group -3

Tuesday 3rd  7.30pm:  Healing Service

Saturday 7th  10.30am to 4.30pm:  MEDIUMSHIP WORKSHOP - 25
                                           Darren Brittain - Loughborough
 AND AT 7.30pm:  Demonstration of Mediumship - Tickets 10
                                Darren Brittain - Loughborough

Sunday 8th  6pm:  Peter Wilson CSNU - Stafford

Tuesday 10th  7.30pm:  Healing Service

Wednesday 11th  7.30pm:  Demonstration of Mediumship - 5
                                  Sharon Hall - Kettering

Sunday 15th  6pm:   Alison Aaron-Stead - Oakham

Monday 16th  7.30pm:  Open Circle - 3

Tuesday 17th  7.30pm:  Healing Service

Sunday 22nd  6pm:  Darren German - Kingstanding, Birmingham

Tuesday 24th  7.30pm:  Healing Service

Saturday 28th  2pm   Centenary Service of Re-Dedication - Invitation Only

Sunday 29th  6pm:  Jennifer Pickton - Letchworth

Tuesday 31st 7.30pm:  Healing Service

NOVEMBER
Sunday 5th  6pm:   Minister Colin Bates - Huntingdon

Monday 6th  7.30pm:  Awareness Group -3

Tuesday 7th  7.30pm:  Healing Service

Wednesday 8th  7.30pm:  Demonstration of Mediumship  5
                                Lorine McDonald - Leicester

Saturday 11th  10.30am to 4.30pm:  ALTERED STATES WORKSHOP 25
                                              Hayley Copp - Northampton

Sunday 12th  6pm: Steve Newton - St Neots

Tuesday 14th  7.30pm:  Healing Service

Sunday 19th  6pm:  Noel Stacey - Buckingham

Monday 20th  7.30pm:  Open Circle - 3

Tuesday 21st 7.30pm:  Healing Service

Saturday 25th  7.30pm:  Demonstration of Mediumship  5
                               Rachel Casson CSNU - Cambridge

Sunday 26th  6pm: Nicola Harvey - Oakham

Tuesday 28th  7.30pm:  Healing Service

DECEMBER
Sunday 3rd  6pm:  Sharon Hall - Kettering

Monday 4th  7.30pm:  Awareness Group -3

Tuesday 5th  7.30pm:  Healing Service

Sunday 10th  6pm:  Darren Turner - Burton Latimer

Tuesday 12th  7.30pm:  Healing Service

Wednesday 7.30pm:  Demonstration of Mediumship  5
                          Jenni Gomes - Huntingdon

Sunday 17th  6pm:  Suzanne Gibson-Foy OSNU - Higham Ferrers

Monday 18th  7.30pm:  Open Circle - 3

Tuesday 19th  7.30pm:  Healing Service

The Church will then be CLOSED until Sunday 7th January 2018


Press Back  or HOME